czwartek, 29 czerwca 2017r. imieniny: Piotra i Pawła
redakcja@goniec-lokalny.pl | | Redakcja | Reklama | Mapa serwisu
Repertuar Kina Niwa

http://www.goniec-lokalny.pl/gfx/upload/PRZED NAMI/repertuar.jpg

Wiadomości
Kursy walut ( notowania średnie NBP )
Logowanie
Email:
Hasło:
rejestracja | zapomniałem hasła
Newsletter

Dopisz tutaj swój email aby otrzymywać nasz newsletter
2017-01-09 14:34:48 z ZAKROCZYM
Woda poświęcona

Na koniec 2016 roku mieszkańcy gminy Zakroczym doczekali się oficjalnego otwarcia inwestycji, na którą czekali od dawna. Stacja Uzdatniania Wody w Henrysinie już pracuje i dostarcza drogocenny płyn do gospodarstw domowych.

Uroczystość symbolicznego otwarcia tego obiektu posiadała odpowiednią oprawę. Nie ma się co dziwić, skoro od teraz mieszkańcom ma się wyraźnie poprawić jakość życia, zwłaszcza w okresie letnich upałów, kiedy potrafiło brakować wody.

Wśród gości wymienić należy oprócz mieszkańców wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę, Łukasza Kudlickiego,który reprezentował MSWiA, starostę nowodworskiego Magdalenę Biernacką, wicestarostę Pawłą Calaka, oraz księdza proboszcza Witolda Godlesia.

To właśnie z rąk Wojewody Mazowieckiego Artur Ciecierski otrzymał symboliczny klucz do nowego obiektu. Budynek wraz z całą infrastrukturą został tez poświęcony przez księdza proboszcza. Przy takim wsparciu urzędowym i duchowym SUW w Henrysinie powinien bezawaryjnie służyć mieszkańcom.

Nie tylko oficjalni goście, ale i przybyli mieszkańcy mieli wyjątkową okazję zwiedzenia obiektu i zapoznania się z aparaturą, dzięki której z ich kranów będzie płynęła woda nie tylko nadająca się do picia, ale przede wszystkim w odpowiedniej ilości.

Przypomnijmy, że tak szybki termin realizacji był możliwy dzięki zewnętrznemu finansowaniu. Lwia część kapitału pochodziła z rezerw skarbu państwa. Gminny budżet, mimo że wygląda coraz lepiej, nie udźwignąłby samodzielnie takiej inwestycji.

http://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/zakroczym/UGZakro2.jpghttp://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/zakroczym/UGZakro4.jpg

Jakub Janik Foto: UG Zakroczym
facebook