czwartek, 29 czerwca 2017r. imieniny: Piotra i Pawła
redakcja@goniec-lokalny.pl | | Redakcja | Reklama | Mapa serwisu
Repertuar Kina Niwa

http://www.goniec-lokalny.pl/gfx/upload/PRZED NAMI/repertuar.jpg

Wiadomości
Kursy walut ( notowania średnie NBP )
Logowanie
Email:
Hasło:
rejestracja | zapomniałem hasła
Newsletter

Dopisz tutaj swój email aby otrzymywać nasz newsletter
2012-05-21 09:54:53 z CZOSNÓW
Poczta będzie sprzedana

Działka o powierzchni 0,6 ha przy ul. Strażackiej zostanie zbyta na rzecz Poczty Polskiej S.A.,  która od lat użytkowała ten grunt. Przed laty został on użyczony pod budowę poczty. Jeszcze w latach 80-tych Poczta wybudowała na niej budynek  o wartości znacznie przewyższającej wartość działki.  Dotychczas jednak nie można było uregulować sprawy działki, ponieważ poczta dzieliła teren z telekomunikacją, stał tam maszt przekaźnikowy. Został on zdemontowany w ubiegłym roku, bo przestał być potrzebny i pozwoliło to uregulować sprawę gruntu.
- Gmina wykonała operat szacunkowy gruntu – informuje Wiesław Skrobotowicz z UG Czosnów. - Wynosi on 175 tys. zł.  Poprosiliśmy pocztę o oszacowanie wartości naniesienia, czyli operat szacunkowy budynku, który opiewa na 556 tys. zł, czyli trzykrotnie więcej niż działka.
W takiej sytuacji, gdy budynek należy do jednego właściciela a grunt do innego, prawo pozwala na dwie możliwości.  Właściciel gruntu może nakazać jego wykupienie właścicielowi budynku, bądź odwrotnie: ten który jest posiadaczem budynku może zażądać od właściciela gruntu jego sprzedaż.
Na wniosek radnych gmina skorzystała z tej pierwszej możliwości, wniosła o nabycie działki przez użytkownika budynku. Uchwałą Rady Gminy wyrażono zgodę na przeniesienie własności nieruchomości na rzecz Poczty Polskiej S.A. Pozostaje czekać aż ta znajdzie pieniądze na nabycie nieruchomości.
- Na zakończenie procedury mamy pół roku od momentu wykonania wyceny, tyle bowiem jest ona ważna – kończy W. Skrobotowicz.

facebook